Return to class index.
Goto previous class W10B, next class W12B, classes on course 26: M12A, M14B, W14B
Splits for course 28: Race 1 and Race 2

Results for Class W12A
Race 1: Length 4.1km, 125m climb, 12 controls (course 26)
Race 2: Length 3.5km, 70m climb, 11 controls

                                                    Race 1       Race 2
  1  Annick Meister           OLGDAC SUI  71:04     37:44(4)     33:20(1)
  2  Sarah Duckworth          DVO    GBR  77:35     35:47(2)     41:48(3)
  3  Rachel Potter            BOK    GBR  81:20     37:31(3)     43:49(7)
  4  Nora Holmgard            KilsOK SWE  81:33     38:10(5)     43:23(6)
  5  Alice Wilson             CLYDE  GBR  81:43     43:58(13)    37:45(2)
  6  Sarah Pedley             EPOC   GBR  81:46     39:54(8)     41:52(4)
  7  Rebecca Nisbet           SMOC   GBR  86:19     42:06(11)    44:13(8)
  8  Kerry Wood               ESOC   GBR  88:58     38:44(6)     50:14(11)
  9  Annie Brown              AIRE   GBR  89:17     46:09(15)    43:08(5)
 10  Laura Harrison           EPOC   GBR  97:28     41:26(10)    56:02(12)
 11  ZoŽ Tyner                SET    IRL  98:40     42:32(12)    56:08(13)
 12  Eve Conway               AIRE   GBR 100:44     52:12(17)    48:32(10)
 13  Mairi Eades              INT    GBR 104:24     39:19(7)     65:05(14)
 14  Rosie Spencer            WCOC   GBR 107:06     60:45(21)    46:21(9)
 15  Catherine Bloom          LOC    GBR 116:56     45:57(14)    70:59(17)
 16  Elena Kippin             TVOC   GBR 123:31     47:59(16)    75:32(19)
 17  Emily Hunter             ECKO   GBR 131:44     65:50(24)    65:54(15)
 18  Jasmine Silk             SWOC   GBR 147:12     72:05(25)    75:07(18)
 19  Isabel Hill              DEE    GBR 151:20     53:51(19)    97:29(22)
 20  Jordan Pim               Wato   IRL 155:56     64:54(22)    91:02(21)
     Reed Lydon               LEI    GBR                         88:02(20)
     Lydia Jones              LOK    GBR            57:13(20)         
     Lizzie Stansfield        FVO    GBR            30:03(1)         m
     Kajsa Bogren             SIK    SWE            40:11(9)       rtd
     Addie Parr               SWOC   GBR            65:06(23)         
     Marika Haverinen         KaSu   FIN              dsq        66:32(16)
     Holly Craig              WCH    GBR            53:05(18)         

Return to Top, class index.
Goto previous class W10B, next class W12B, classes on course 26: M12A, M14B, W14B
Splits for course 28: Race 1 and Race 2

Results service provided by MERCS.