Return to class index.
Goto previous class W40, next class W50, classes on course 10: W40
Splits for course 10

Results for Class W45
Length 1.6km, 15m climb, 14 controls (course 10)

  1  Anna Bogren              SIK    SWE  13:40   8.5 m/km
  2  Jenny Peel               SYO    GBR  13:49   8.6
  3  Sabrina Meister          OLGDAC SUI  13:52   8.7
  4  Sue Bett                 SN     GBR  14:19   8.9
  4  Carolyn McLeod           GRAMP  GBR  14:19   8.9
  6  Sara Campbell            DEE    GBR  14:27   9.0
  7  Sal Chaffey              DVO    GBR  14:43   9.2
  8  Woo Allen                BAOC   GBR  14:56   9.3
  9  Jane Ackland             INT    GBR  15:00   9.4
 10  Johanna Cleary           LOC    GBR  15:05   9.4
 11  Helena Nolan             ESOC   GBR  15:09   9.5
 12  Ulla Harju               TP     FIN  15:26   9.6
 12  Julia Jarvis             SO     GBR  15:26   9.6
 14  Tessa Stone              DEVON  GBR  15:34   9.7
 15  Wenche Gjesdal           Varegg NOR  15:55   9.9
 16  Elizabeth Barr           MOR    GBR  15:57  10.0
 17  Helen Parkinson          NOC    GBR  16:14  10.1
 18  Denise Wright            MAROC  GBR  16:16  10.2
 19  Sinikka Illaru (W55)     UNATT  FIN  16:18  10.2
 20  Amanda Cooper            EBOR   GBR  16:27  10.3
 21  Eunice Carter            POW    GBR  16:28  10.3
 22  Ann-Marie Duckworth      DVO    GBR  16:40  10.4
 22  Gabriella Walsh          POW    GBR  16:40  10.4
 24  Lena Gumaelius           WAX    SWE  16:45  10.5
 25  Jane McCann              MDOC   GBR  17:21  10.8
 25  Rachel Wilson            CLYDE  GBR  17:21  10.8
 27  Lucy Galloway            INT    GBR  17:25  10.9
 28  Catherine Hill           DEE    GBR  17:38  11.0
 29  Liz Phillips             OD     GBR  17:40  11.0
 30  Sally Wilkinson          SUFFOC GBR  17:44  11.1
 31  Tuula Haverinen          KaSu   FIN  17:45  11.1
 32  Carolyn Rigby            CLOK   GBR  17:47  11.1
 32  Elaine Sutton            DEE    GBR  17:47  11.1
 32  Julie Webster            NOC    GBR  17:47  11.1
 32  Louise Sylva             DFOK   GBR  17:47  11.1
 36  Lisa James               SOC    GBR  18:15  11.4
 36  Heln Ljungqvist         TOLU   SWE  18:15  11.4
 38  Gillian Hanson           HH     GBR  18:28  11.5
 39  Jane Carcas              INT    GBR  18:31  11.6
 39  Rebecca Perring          DVO    GBR  18:31  11.6
 39  Ali Kempson              TVOC   GBR  18:31  11.6
 42  Stephanie Pruzina        LVO    GBR  18:34  11.6
 42  Kate Brett               CHIG   GBR  18:34  11.6
 44  Jennifer Hudd            BOK    GBR  18:36  11.6
 45  Dawn Goddard             FVO    GBR  18:49  11.8
 46  Serena Ludford           BADO   GBR  18:53  11.8
 47  Sarah Mansel             SUFFOC GBR  19:00  11.9
 47  Louise Longhurst         FVO    GBR  19:00  11.9
 49  Clare Lines              SO     GBR  19:14  12.0
 50  Charlotte Skoglund       KilsOK SWE  19:25  12.1
 51  Sally Arsac England (W50)Altair BEL  19:27  12.2
 52  Torill Marie Vister      IOK   NOR  19:39  12.3
 53  Kerstin Mitchell         HOC    GBR  19:41  12.3
 54  Barbara Tebbutt          LEI    GBR  19:50  12.4
 55  Jenny Gostick            HH     GBR  20:17  12.7
 56  Alison Yeates            WCH    GBR  20:27  12.8
 57  Gerhild Pacher           GRAZ   AUT  20:37  12.9
 58  Helen Sharp              SWOC   GBR  20:39  12.9
 59  Marit Nand.. Pettersen   IOK   NOR  20:44  13.0
 60  Pirjo Pyymki            EsSu   FIN  20:46  13.0
 61  Susanne Bovallius        JARFAL SWE  20:54  13.1
 62  Marianne Arnesen         Asker  NOR  21:01  13.1
 63  Jane Smith               WIM    GBR  21:09  13.2
 64  Alison Smith             TVOC   GBR  21:11  13.2
 65  Mari Hoff                BIL    NOR  21:21  13.3
 66  Tessa Lewis              SWOC   GBR  21:22  13.4
 67  Jill Emmerson            OD     GBR  21:28  13.4
 68  Araba McMillan           BKO    GBR  21:30  13.4
 69  Jennifer Thomas          TVOC   GBR  21:38  13.5
 70  Jane Milne               BOK    GBR  21:42  13.6
 71  Alexandra Watkins        AIRE   GBR  21:50  13.6
 72  Karen Ashworth           SO     GBR  22:16  13.9
 73  Wendy Bullen             WIM    GBR  22:17  13.9
 74  Barbara Keenan           DEVON  GBR  22:21  14.0
 75  Nicky Masson             MV     GBR  22:31  14.1
 76  Helen Molloy             SPLOT  GBR  22:42  14.2
 77  Aileen McCarron          LVO    GBR  22:45  14.2
 78  Marketa Veljacikova      OK SP  CZE  22:56  14.3
 79  Kate O'Sullivan          POW    GBR  23:46  14.9
 80  Julie Keast              SO     GBR  23:59  15.0
 81  Roseanne Field           SYO    GBR  24:20  15.2
 82  Jackie McCavana          GEN    IRL  26:28  16.5
 83  Margit Matthews          MAROC  GBR  27:23  17.1
 84  Sharon Warland           SOS    GBR  27:56  17.5
 85  Jackie Butcher           SYO    GBR  28:20  17.7
 86  Delphine Suty            LOG    GBR  28:51  18.0
 87  Rachel Dennis            BOK    GBR  28:54  18.1
 88  Lisa Headford            CLARO  GBR  35:50  22.4
 89  Susan Campbell           WAOC   GBR  46:44  29.2
 90  Margaret Moody           SUFFOC GBR  54:17  33.9
mp   Rona Molloy              FVO    GBR  14:55      
mp   Gillian Edgar            HAVOC  GBR  16:18      
mp   Judith Hughes            WCH    GBR  16:38      
mp   Susan Skinner            WCOC   GBR  16:55      
mp   Caroline Brammer         WRE    GBR  19:32      
mp   Marie Claire Shankland   FVO    GBR  19:50      
mp   Catherine King           AJAX   IRL  25:55      
mp   Cathleen Morrison        AJAX   IRL  62:24      

Return to Top, class index.
Goto previous class W40, next class W50, classes on course 10: W40
Splits for course 10

Results service provided by MERCS.